Pokud se ti nelíbí svět, ve kterém žiješ, vytvoř si svůj vlastní, ale neztrať se v něm.

Deníček

Postcrossing

17. prosince 2012 v 16:57
Postcrossing - projekt, díky kterému můžete posílat náhodným lidem, (téměř) po celém světě, pohlednice a díky kterému i vám chodí spousta pohlednic z různých koutů světa.

Postcrossing znám už celkem dlouho, ale až nedávno jsem se nechala přemluvit, ať to taky zkusím. A celkem se mi to líbí. Dřív jsem si dopisovala s pár lidma ze zahraničí, ale nějak to časem vymizelo. Pohlednice mě nikdy moc nebraly, protože to bylo něco, co babička posílá příbuzným na svátky, takže mě to nikdy moc nezajímalo. Vím ale, že dopisy už bych si asi s nikým nepsala a posílat pohlednice je takový dobrý kompromis pro to, aby se člověk zkontaktoval trochu se světem jinak než přes fejsbůk. Navíc, musím říct, že mi přišly, z většiny, opravdu krásné pohlednice.

Follow me in your pajamas

9. dubna 2011 v 12:29
Tak jsem dorazila zpátky do pokoje. Trochu zmrzlá, zato plná zážitků :)
Pokud jste někdo dneska pražáci, potkali v metru nějakýho dementa v pyžamu, možná jsem to byla já :D
Vystajlovaná ve žluté noční košili se zaláskovanýma kužátkama, ručníkem kolem ramen, mokrými vlasy a kartáčkem na zuby, popř. pinzetou na trhání obočí (no co, jindy na to nemám čas a už jsem fakt vypadala jak Brežněv :D).
Startovala jsem na Národní třídě, přejela na Můstek a pak zamířila na Skalku pro Rikku. Pak mi ale došlo, že jaksi nestíhám, tak jsem se na Želivským sbalila a vydala se na Muzeum. Na Želivským se ke mně přidaly dvě spolupyžamovnice se sexy tričkem s krtečkem a stylovýma duhovýma ponožkama. Daly jsme si Bebe sušenky a vyrazily na to Muzeum. Pod koněm už se to vesele hromadilo. Vyslechli jsme si nějaký ten proslov (ze kterýho jsem neslyšela ani polovičku), podepsali petici a sepsali se na sčítací lístky. Poté jsme se vydali nasnídat do mekáče - taštička yummy yummy ^_^ No a vydali jsme se zase zpátky pod koně, kde se volila Miss pyžamo (jediná Miss, které jsem se kdy účastnila :D A zjistily jsme s Rikkou, že máme stejný číslo = WTF? Vivat 44), což s přehledem vyhrála paní Alena (nejspíše nejstarší účastnice akce). Jako hlavní cena pro ni byla připraveno celé jedno presso z Mekáče a taky privilegium, být v čele vláčku, který jsme vytvořili hned poté a seběhli Václavák. Nasraným řidičům na přechodu, kde jsme spokojeně blokovali provoz, jsme ještě s úsměvem zamávali. Divím se, že nevylezli a nedali nám na držku.
A na Můstku se šlo opět na metro a pyžamomilové se vydali bůhvíkam. Já se sbalila a jela zpátky sem, protože za chvilku musím do práce :(
Natáčela tam i ČT, tak doufám, že mě maminka uvidí v noční košili, co mi dala na vánoce :D
Mraky lidí tam fotilo a natáčelo, takže se nebojim, že se nikde neobjevím :D
Byla to vážně super akce, doporučuju :)) Jen jsem čekala, že se zúčastní víc lidí, co znám. No, snad příště.

Pyžama na Frekvenci 1:

První fotky:

Tenhle článek budu postupně editit, pokud najdu něco, kde se o téhle akci zmiňuje, fotky atp. tak sem plácnu odkazy :)

Tohle měl být vánoční článek

25. prosince 2010 v 10:11
A nakonec houby z toho :D Včerejšek jsem celý prospala s horečkama a neschopností polknout pomalu i čaj, fujtajbl. V každém případě, mám k vánocům jistou averzi, takže myslím, že to nějak přežiju :D

No, ale napadlo mě, zeptat se vás, co jste dostali na vánoce (popř. co jste pro koho koupili).
A protože vám nemůžu nevnutit, co jsem dostala já... :))

Pro mě tyhle vánoce byly - pokud jde o dárky - přesně takové jako jsem si vždycky přála - knížkové *_*

Dobře, sama bych asi dala přednost jiným titulům (např. nutně potřebuju Květy zla *_*), ale jsem spokojená, protože jsou to všechno knížky, co si ráda přečtu.
Možná vás to překvapí, ale zbožňuji knížky od Meg Cabotové *nastalo ticho a všichni zírají, kdo že to je*, to je ta, co napsala deníky princezny - mimo jiné *čtenáři jásají, tohle znají - alespoň tu totálně zdeformovanou verzi, co je naprosto odlišná od knížky - z televize*
Mám její práci ráda proto, jakým způsobem jsou její knížky psané. Je opravdu moc dobrá spisovatelka a i když na první pohled její knížky můžou působit jako klasické dívčí romány, není to tak. Je v nich spousta vtipu a když už zaujmou i mě, která má vůči všem heteráckejm romancím totální averzi, tak to už je co říct :D

V každém případě, doma mi už ležely kompletní Deníky princezny, Mediátor (zatím vůbec nejlepší, co jsem od ní četla, doporučuju) a Velikost L a teď k nim přibyly ještě Velikost XL - kila navíc přibývají (ne, není to o nějaký tlustý holce, co z toho má mindrák :D), V kůži supermodelky (to mi hodně lidí doporučovalo, ale nemohla jsem to dřív nikde sehnat), Úspěšná smolařka (kterou jsem už začala číst a myslim, že bude přečtená hodně rychle :D) a Hrdinka říká ano (což se máti moc nepovedlo, protože tohle je druhej díl a já první nečetla :D). A pak jsem ještě dostala mangu Balzamovač 1. a 2. díl a mangu Kategorie: Stvůry.

A pak bylo i pár neknížkových dárků, jako křížek na krk (heh, už třetí, asi nebudu nosit nic jinýho, tímhle tempem O_o), televizi do noťasu (ze který nevím, jestli mám mít radost, nebo ne, protože na televizi už skoro nekoukám, ale super nápad, třeba využiju :)), medvídka na klíče?, noční košili od šikmookých kamarádů a pozor, poukaz na MEDOVOU MASÁŽ! Nejlepší dárek ever *_*

Ne, dobře, není to nejlepší dárek. Nejlepší dárek byl společnej pro mě a moje bratříky a to = DDRko! Ano, slyšíte správně, Karinka má doma DDRko, sice ho bude moct využívat jen, když se jednou za měsíc podívá za rodičema, ale pořád lepší, než nic :)

A ještě, abych nezapomněla, dostala jsem dárek od své Vánoční víly z Prahy - úžasnou sadu gothických šperků *_* Prstýnek s velkou růží, překrásné náušnice a křížek na krk (ano, zase křížek :D).

A co jsem rozdala? No, většinou taky knížky, nějakej alkohol pro fotříka a nějaký blbinky :D

A co vy? No povídejte, pochlubte se :))

Mystica

24. listopadu 2010 v 22:32
Takže, moji milí, někteří to víte, někteří ne, ale o víkendu jsem se zúčastnila esoterického festivalu Mystica. A musím říct, že to bylo vážně super.
Byla jsem skoro na všech programech a nebylo tam nic, co by se mi ani trochu nelíbilo.
Vyrazila jsem tam se svojí spolužačkou, ale nakonec jsem byla na o dost víc programech sama, což mi ovšem vůbec nevadilo :)

Z toho, co mě "okouzlilo" nejvíc, to byly určitě přednášky: Léčivé byliny, Lokiho mystéria, Obřad za mrtvé, Rituální scarifikace (i s názornou ukázkou, muhehe :D), Vampirismus, Facilitace rituálu a workshop Jak pracovat se živly a docela i ty rituály :)

Upozorňuji, že pokud tyhle věci vyloženě odmítáte, nelezte pod perex a nepište mi, že jsem blázen. Jinak budu drsná a pošlu na vás Chucka Norrise *devil*

Co mě poslední dobou zaujalo...

3. října 2010 v 21:29
... a hodlám to prozkoumat blíže.

Aneb, aby tu ten blog jen tak neležel :P

První věc, kterou zmíním, je určitě něco, o čem jste už slyšeli. A to výstava Decadence Now. Pokud jste o ní ale ještě neslyšeli, tak je to výstava maleb, plastik, fotografií i videí, co nejperverznějších, nebo nejbrutálnějších :D
Výstava je rozdělená do pěti sekcí: Bolest, Sex, Pop, Šílenství a Smrt. Z různejch fotek, co jsem viděla, mě to láká čím dál víc. Něco je opravdu úžasný, něco už mi tak úžasný nepřijde. Třeba bez placatýho Hitlera bych se i obešla :D Zato třeba ty bondážovitý fotky... hm... *úchyl*

Kdo by se tam chtěl vydat taky, tak výstava je přístupná až do 2. ledna a vlezný 150 nebo 90 kč snížený (takže nejspíš pro studenty a tak :)) a otvírací doba je od 10 do 18 hodin, v pondělí je zavřeno a ve čtvrtek je až do 20 hodin. Další info se dočtete, když si rozkliknete odkaz o pár řádků výš ;)

www.quiquilla.blog.cz

Byla jsem tam

5. srpna 2010 v 14:11
Hm, hm, tak jsem byla na Advíku.

Přemýšlím, jestli mám ten článek vůbec psát. Ale jo, bylo to tam fajn, jsem ráda, že jsem odtud vypadla, spousta přednášek byla totálně awesome a lidi taktéž :)
Nejdřív mám ale chuť si postěžovat. Takže jen v bodech:
 
 

Reklama