Pokud se ti nelíbí svět, ve kterém žiješ, vytvoř si svůj vlastní, ale neztrať se v něm.

Sukitomo

17. prosince 2012 v 15:23 |  Recenze
Poslední dobou nemám moc co dělat, protože přemýšlet nad učením mi moc nejde (ale snažím se) a ven nemůžu. Taky nemůžu dělaj jógu, celkově cvičit, hýbat se, tahat těžký věci, předklánět se, zaklánět nebo si napustit horkou vanu, pfuu, nuda! Před pár dny jsem se teprve vrátila z nemocnice (tonsilektomie), takže převážně spím, cpu se zmrzlinou nebo koukám na filmy. I tak jsem ale zhubla už skoro 5 kilo, zajímavý... No a tak se náhodou stalo, že jsem narazila na Sukitomo. Moc jsem nevěděla do čeho jdu, nečetla jsem na to předtím žádnou recenzi, takže to byl pokus. Tak jsem se rozhodla o tom poreferovat, stejně je to tu mrtvý, tak alespoň něco, no ne?! :)

POZOR! Může obsahovat spoilery (jestli se to tak dá říct).Pro Tomokazu (na fotce) je boxování prakticky vším. Naprostou většinu filmu ho uvidíte trénovat, takže jestli vás berou spocení sportovci, kteří mlátí vzduch a ozývají se u toho divný zvuky (opravdu nechápu, co to má být za zvuk), potom je to film pro vás. To, že Tomokazu zajímá jen box si můžeme potvrdit i tím, že nemá žádnou přítelkyni a většinu času tráví se svou mladší sestrou, její kamarádkou a se svým kamarádem (Yoshikiho), který je pro změnu vášnivý fotograf. Fotografuje především Tomokazu při boxu a chudák při tom slintá blahem.
Tak a abychom tu neměli jen neopětovanou BL, do Tomokazu je zamilovaná také Misao (jeho mladší sestra, od které se však v průběhu filmu dozvíme, že nejsou pokrevní příbuzní, takže je to ok a vůbec ne incest). No a do Yoshikiho jsou zase zblázněný dvě holky (nejlepší kamarádka Misao a nějaká další holka, která se zjeví nějak náhodou a je tam vcelku nepodstatná).

(Yoshikiho)

Pokud jde o děj... tak tohle je prakticky všechno, co se tam děje. Tady nejde ani upozorňovat moc na spoilery, protože nejde co vykecat. Prostě si tam takhle všichni vegetěj, Tomokazu sportuje a všichni po sobě vzájemně slintají tečka. Netvrdím, že ten film je vyloženě špatný. Pokud chcete nějakou tu oddechovku, kde se na sebe sem tam culej dva asijský bišíci a sem tam se pokoušejí o nějakou akci (moc si nefanděte, nikdy z toho nic není), tak směle do toho.

Já se u toho upřímně celkem nudila (ke konci už dost), protože když už se ve filmu nic neděje, očekávám alespoň trochu romantiky, která vyplní místo toho neexistujícího děje. Bohužel, té je tam taky minimum, tím spíš BL. Zase ano, bylo tam pár roztomilých scén, kdy se třeba Yoshikiho napil z lahve Tomokazu a tvářil se u toho strašně ztrápeně a zamilovaně. Možná, pokud bych byla i na kluky ne jen na kluky s klukama, třeba bych si užila víc alespoň to boxování (nasvalenej spocenej asiat... no, myslím, že kdekterá heteračka u toho bude slintat). Box mám sice ráda, ale zase ne, že by tam předváděl něco zajímavýho. Kdyby tam byl alespoň pořádnej BL boxovací souboj... hm...

No, jak říkám, koukat se na to dalo, ale nic extra. Nutno podotknout, že film se dá (zatím) sehnat jen s anglickými titulky.

(pokus o BL akci)


Trailer:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.