Pokud se ti nelíbí svět, ve kterém žiješ, vytvoř si svůj vlastní, ale neztrať se v něm.

Duben 2011

Save water, drink blood

29. dubna 2011 v 20:39 Filosofické žvásty
Tohle téma týdne jsem si zkrátka nemohla nechat ujít. Vlastně jsem ráda, že ty témata vůbec existují, nutí mě to psát články a taky o těch tématech přemýšlet.

Někdo si možná pod slovem "krev" představí násilí, někdo prohlídku u doktora, někdo upíra, asi každého napadne něco jiného. Na první pohled se může zdát, že lidé přikládají krvi mnohem větší význam, než vlastně má. Je to tekutina, která nám koluje v žilách, skládá se z červených a bílých krvinek, z plazmy a krevních destiček - určitě vám paní učitelka říkala, co z toho k čemu slouží, viďte? - koluje mezi všemi orgány a např. s sebou "vozí" kyslík. Jistě, bez krve bychom nežili, to víme všichni. Ale proč jsou jí lidé tak fascinováni? Co je k ní poutá?


Maria ✝ Holic (anime)

24. dubna 2011 v 16:22 Recenze
Anime, na které jsem se chystala už dlouho, ale až teď jsem se k něm dostala. (Mimochodem, proč v každém shoujo-ai, co se odehrává na internátní škole, je ta škola katolická? No nic.)Nic nemít, necítit, nevidět, neslyšet, neříkat

22. dubna 2011 v 12:46 Originální drabble
Po dlouhé době, kdy jsem prošvihla některá zajímavá témata (k některým se ještě vrátím), jsem se rozhodla něco napsat. A tím napsat nemyslím článek - což jste doufám někteří pochopili. Na téma "nic" jsem mohla napsat všechno, co už někde někdo prezentoval, nebo taky "originálně" nenapsat nic. Protože "nic" je důležitou součástí našich životů, rozhodla jsem se napsat tři různá drabble. Tři různé příběhy. Všechny mají přesně 100 slov a nemají názvy, pojmenujte si je tak, jak budete chtít.

Ve všech hraje to "nic" podstatnou roli a každé je trochu jiné. Přidávám i anketu, tak prosím, kdo si to přečtete, hlasujte. Díky. Jinak všechno ostatní, co v anketě není, můžete samozřejmě vyjádřit v komentářích.

Ještě upozorním, že ve všech třech drabble se vyskytuje slash (tudíž gay tématika). Takže si nestěžujte, varovala jsem vás.


Follow me in your pajamas

9. dubna 2011 v 12:29 Deníček
Tak jsem dorazila zpátky do pokoje. Trochu zmrzlá, zato plná zážitků :)
Pokud jste někdo dneska pražáci, potkali v metru nějakýho dementa v pyžamu, možná jsem to byla já :D
Vystajlovaná ve žluté noční košili se zaláskovanýma kužátkama, ručníkem kolem ramen, mokrými vlasy a kartáčkem na zuby, popř. pinzetou na trhání obočí (no co, jindy na to nemám čas a už jsem fakt vypadala jak Brežněv :D).
Startovala jsem na Národní třídě, přejela na Můstek a pak zamířila na Skalku pro Rikku. Pak mi ale došlo, že jaksi nestíhám, tak jsem se na Želivským sbalila a vydala se na Muzeum. Na Želivským se ke mně přidaly dvě spolupyžamovnice se sexy tričkem s krtečkem a stylovýma duhovýma ponožkama. Daly jsme si Bebe sušenky a vyrazily na to Muzeum. Pod koněm už se to vesele hromadilo. Vyslechli jsme si nějaký ten proslov (ze kterýho jsem neslyšela ani polovičku), podepsali petici a sepsali se na sčítací lístky. Poté jsme se vydali nasnídat do mekáče - taštička yummy yummy ^_^ No a vydali jsme se zase zpátky pod koně, kde se volila Miss pyžamo (jediná Miss, které jsem se kdy účastnila :D A zjistily jsme s Rikkou, že máme stejný číslo = WTF? Vivat 44), což s přehledem vyhrála paní Alena (nejspíše nejstarší účastnice akce). Jako hlavní cena pro ni byla připraveno celé jedno presso z Mekáče a taky privilegium, být v čele vláčku, který jsme vytvořili hned poté a seběhli Václavák. Nasraným řidičům na přechodu, kde jsme spokojeně blokovali provoz, jsme ještě s úsměvem zamávali. Divím se, že nevylezli a nedali nám na držku.
A na Můstku se šlo opět na metro a pyžamomilové se vydali bůhvíkam. Já se sbalila a jela zpátky sem, protože za chvilku musím do práce :(
Natáčela tam i ČT, tak doufám, že mě maminka uvidí v noční košili, co mi dala na vánoce :D
Mraky lidí tam fotilo a natáčelo, takže se nebojim, že se nikde neobjevím :D
Byla to vážně super akce, doporučuju :)) Jen jsem čekala, že se zúčastní víc lidí, co znám. No, snad příště.

Pyžama na Frekvenci 1:

První fotky:

Tenhle článek budu postupně editit, pokud najdu něco, kde se o téhle akci zmiňuje, fotky atp. tak sem plácnu odkazy :)